AAK, Körfez Bölgesinde yoluna güçlü distribütörü ile devam edecek

AAK, Körfez Bölgesinde yoluna güçlü distribütörü ile devam edecek

AAK, Körfez bölgesinin yiyecek ve içecek sektörlerine gıda bileşenleri tedariğinde lider firması Food Specialities Limited (FSL) firması ile özel bir distribüsyon anlaşması imzaladı. 

1986 yılında kurulan, FSL kurulduğu günden bu yana, üretim, perakende ve turizm gibi pek çok önemli sektördeki müşterilerine, portföyündeki yüksek kaliteli gıda, içecek maddelerinin yanı sıra, pazarlama uzmanlığı ve teknik hizmetlerini sunmaktadır. Merkez ofisi Dubai’de bulunan şirket, Sudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirliklerindeki depoları ve geniş dağıtım ağı sayesinde ürünlerini HoReCa, perakende, tarım sınai ve eczacılık gibi pek çok farklı endüstriye hizmet verebilme yeteneğine sahiptir.

“Bu iş birliği vasıtasıyla, Türkiye’deki genel merkezimiz ve Dubai ofislerimizden yürüttüğümüz Ortadoğu operasyonlarımızı daha da üst seviyeye taşımak için bölgenin en güçlü oyuncusuyla güçlerimizi birleştirmiş olduk” diye belirten AAK Türkiye, Ortadoğu ve Afrika Genel Müdürü Tolga Tanrıöver, sözlerinde “FSL’nin ürün portföyümüzü tamamlayıcı çözümleri ile AAK’nın eşsiz müşteri ile ürün geliştirme ve üretimin her alanlında değer yaratma yaklaşımlarımızın büyük sinerji yaratacağına hiç şüphemiz yok” diye devam ediyor. 

Tanrıöver, “AAK Türkiye ekibi olarak, operasyonlarımızı İstanbul ve Dubai’deki ofislerimizden yönetmeye devam ederken, Körfez bölgesinde bulunan HoReCa, Pastacılık ve Endüstriyel segment müşterilerimize yeni ve güçlü iş ortağımız ile birlikte yüksek kaliteli çözüm ve hizmetlerimizi sunmaya devam edeceğiz” diye sözlerini noktalıyor.